Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja dla społeczników z gminy Sędziszów Małopolski

Małgorzata Motor
123rf.com
Akcja dla społeczników z gminy Sędziszów Małopolski. Fundacja im. Stefana Batorego rozpoczęła nabór do kolejnej akcji skierowanej do obecnych i przyszłych społeczników - „Masz głos”. Zapisy potrwają do 30 września.

Akcja „Masz głos” polega na współpracy mieszkańców całej Polski z lokalnymi władzami. - Poprzez tę akcję chcemy wszystkim przypomnieć, że mają prawo do decydowania o tym, co dzieje się wokół nich. Samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy - podkreśla Olga Skarżyńska z Fundacji im. Stefana Batorego.

Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 1700 grup, organizacji i instytucji z ponad 850 gmin w całej Polsce. W poprzedniej edycji akcji nie brakowało projektów zgłoszonych przez społeczników z Podkarpacia. Grupa mieszkańców Łańcuta wpadła na pomysł przeprowadzenia w mieście ankiety na temat bezpieczeństwa na drogach, chodnikach i przejściach dla pieszych. Wyniki ankiety mają być pomocne przy wprowadzaniu takich rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo na drogach. Wszystko we współpracy z władzami miasta i powiatu.

- Do naszej akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców: grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne. Aby wziąć udział w akcji, należy zarejestrować się na: maszglos.pl - wyjaśnia Olga Skarżyńska.

Formularz rejestracyjny dostępny będzie do 30 września. - My ze swojej strony oferujemy bieżące wsparcie doświadczonego zespołu akcji, np. w planowaniu i realizacji działań. Można też liczyć na porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej. Jest również możliwość wymiany doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski. Co więcej, oferujemy bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne, szansę na zdobycie minigrantu, a także nagrody Super Samorząd - podkreślają eksperci fundacji.

Jak dokładnie przebiega akcja? - Mieszkańcy, którzy postanawiają ulepszyć fragment swojego otoczenia, rejestrują się na naszej stronie i biorą udział w szkoleniu inauguracyjnym. Angażują do współpracy większe grono mieszkańców oraz władze lokalne. Przeprowadzają diagnozę lokalną i organizują spotkania, podczas których planują przyszłe działania. Przez cały rok korzystają ze wsparcia koordynatorów i koordynatorek oraz ekspertów i ekspertek akcji - wyjaśnia Olga Skarżyńska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sedziszowmalopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto